veronika

veronika

Já a kynologie:)
Ahoj jmenuji se Verča a kynologií se zabývám od svých 10 let. Můj první pejsek byl a stále díky bohu je, fena Německého ovčáka Bona (bez PP). Jako štěňátko se jevila velice nadějně..bohužel co mě bavilo nejvíce a to obrany mojí čubinku moc nevzalo..Přece jenom to byl můj první pes,takže chybičky,které jsem způsobovala hlavně já svou neznalostí se na ní hodně odrazily...Nicméně jsem neváhala a pořídila jsem si druhého pejska a to Malinoise...tentokrát s PP,takže jsem objevila i jiné aktivity jako třeba výstavy. Bohužel opět mě moje neznalost tak trošku v kynologii vytrestala, protože čubinku, kterou jsem si opět vzala na služební výcvik zase tak trošku zklamala mé představy. Nevím zdali to byla chyba ve mě,každopádně se čubinka fixla jenom na mě a do svých 2 let se vůbec nechtěla rozvíjet dál...I přes to všechno jsem na ně nezanevřela a zůstali i nadále mými miláčky...:)
Tak teď něco o tom, jak jsem se dostala k border kolii...:)
K první borderce jsem se dostala přes mého přítele, který po tomhle plemenu toužil aniž by o tom něco věděl...přes internet jsme hledali něco, co by ho zaujalo a hle ...naskytla se bordeří dáma,které v tu dobu bylo už 6 měsíců, byla focená na hnoji a vypadala docela utrápeně...to byl možná o důvod víc proč jsme ani minutu neváhali a hned jsme vyrazili....
Když jsem dorazili i s čubinkou domů okamžitě nás zarazilo jak je na svůj věk plachá a nedůvěřivá...neznala vůbec nic ani vodítko ani teplej pelíšek...logicky jí její bázlivost už zůstala...sice se to čase pomalu ale jistě odbourává ale pořád to ale není sebevědomá psí slečna,kterou bych si představovala já.
Proto přišel na řadu můj vlastní třetí pejsek a to Tajgy...je to můj opravdu vysněný a doslova vydupaný pes...Tak uvidíme co z něho vyroste..;)
 Jméno:
  Dory z Chotyně - Zina


 Plemeno:  Belgický ovčák-malinois
 Pohlaví:  fena
 Datum narození:  04.07.2004
 Tetování:  2762
 Druh a barva srsti:  krátká-fauve
 Váha:  cca 15 kg
 Výška:
 Chovatelská stanice:  Z Chotyně
 Chovatel:  E. Šoršová
 Výstavy:  CAJC, V2, krajská výstava-V1( výtěž třídy)
 Zkoušky:
 ZZO(na 8. měsících-plný počet bodů) :-P


...pokračování..

 K Zinušce jsem se dostala úplnou náhodou, když si na to teď vzpomenu, nikdy se mi vlastně maliňák nelíbil:) Ovšem když jsem v tu dobu navštívila Hrádecký cvičák, jiné plemeno tu snad ani nikdo neznal..:)
Co mě ale učarovalo u tohohle plemene nejvíc je drive a chuť a to hlavně při obranách. Vždy když jsem sledovala tu práci a oddanost, tajil se mi dech. V tu dobu jsem začala uvažovat o maliňě, jelikož mi každý vymlouval dalšího psa bez PP, rozhodla jsem si ušetřit nějaký peníz a pořídit si psa papírového.
Už si přesně nepamatuji ten časový horizont ale Zinuška jako by z nebe spadla. Jak už jsem říkala v Hrádku na cvičáku měl malináka snad každý...čím to??pomyslela jsem si...mezitím jsem poznala super Evu s Káťou, který tohle plemeno chovali a zrovna v tu dobu měli štěnata. Vybavuju si, že se bavili o poslední volné čubině, kterou si chtěli původně nechat. Mě to ale nedalo a na pejska jsem se nesměle zeptala. Když Eva viděla,že by byl pejsek na očích a něco se s ním i dělalo, souhlasila, že mi čubinku prodá. V tu chvíli sem jela vlakem tryskovou rychlostí domů a ještě ten den jsem si pro čubinku jela. Byla krásná, (já bych si teda po druhý vzala tmavší pigment )ale pro mě byla v tu dobu dokonalá. Zinuška má super povahu....žije pouze mnou, už od malička ke mě hrozně přilnula, problém nastal až u obran kdy přestala mít ráda chlapi, tím pádem neměla zájem o jakýkoliv kontakt. Později se celkem rozkousala, problém tam však zůstal, pač Zinušku vůbec nezajímal rukáv, jen to jak paničku ubránit zuby nehty....(kousnout-zbrkle pustit a zase kousnout)to ovšem nestačilo mě....chtěla jsem dělat zkoušky a závodit ale takhle to prostě nešlo...
Poslušnost má ale na jedničku s hvězdičkou. Jen co se naučila povel k noze, přestala jsem používat vodítko..Zinušku zbožňuju ať je jaká je...vím, že se narodila pro mě a tak to i bere...určitě tohle není můj poslední maliňák, jednou se k němu moc ráda vrátím.
000_1805.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one