veronika

veronika

Já a kynologie:)
Ahoj jmenuji se Verča a kynologií se zabývám od svých 10 let. Můj první pejsek byl a stále díky bohu je, fena Německého ovčáka Bona (bez PP). Jako štěňátko se jevila velice nadějně..bohužel co mě bavilo nejvíce a to obrany mojí čubinku moc nevzalo..Přece jenom to byl můj první pes,takže chybičky,které jsem způsobovala hlavně já svou neznalostí se na ní hodně odrazily...Nicméně jsem neváhala a pořídila jsem si druhého pejska a to Malinoise...tentokrát s PP,takže jsem objevila i jiné aktivity jako třeba výstavy. Bohužel opět mě moje neznalost tak trošku v kynologii vytrestala, protože čubinku, kterou jsem si opět vzala na služební výcvik zase tak trošku zklamala mé představy. Nevím zdali to byla chyba ve mě,každopádně se čubinka fixla jenom na mě a do svých 2 let se vůbec nechtěla rozvíjet dál...I přes to všechno jsem na ně nezanevřela a zůstali i nadále mými miláčky...:)
Tak teď něco o tom, jak jsem se dostala k border kolii...:)
K první borderce jsem se dostala přes mého přítele, který po tomhle plemenu toužil aniž by o tom něco věděl...přes internet jsme hledali něco, co by ho zaujalo a hle ...naskytla se bordeří dáma,které v tu dobu bylo už 6 měsíců, byla focená na hnoji a vypadala docela utrápeně...to byl možná o důvod víc proč jsme ani minutu neváhali a hned jsme vyrazili....
Když jsem dorazili i s čubinkou domů okamžitě nás zarazilo jak je na svůj věk plachá a nedůvěřivá...neznala vůbec nic ani vodítko ani teplej pelíšek...logicky jí její bázlivost už zůstala...sice se to čase pomalu ale jistě odbourává ale pořád to ale není sebevědomá psí slečna,kterou bych si představovala já.
Proto přišel na řadu můj vlastní třetí pejsek a to Tajgy...je to můj opravdu vysněný a doslova vydupaný pes...Tak uvidíme co z něho vyroste..;)
 Jméno:
  Jessie
 Plemeno:  Border kolie bez PP
 Pohlaví:  fena
 Datum narození:  14.07.2008
 Druh a barva srsti:  dlouhá,černobílá
 Váha:  15 kg
 Chovatel:,,kapitola čtvrtá´´ ...jak jsme přišli k Jessie...

 Před dvěma lety mému příteli umřel pejsek jménem Charlie (byl to Sharpei). Jelikož všichni počítali s tím, že pejsek umře na své stáří a néé ve čtyřech letech svého života, nikdo o dalším členovi neuvažoval. Ovšem všichni to asi znají, když náhle z vašeho srdička odejde milovaný tvor, nastane smutek. Dlouho jsme ale nezaháleli.
Pár dní po této smutné události jsme si sedli k internetu a hledali nějakého nového chlupáče, tenkrát jsme o border kolii vůbec neuvažovali. Ovšem když jsme najednou uviděli fotografii na které seděla v té době půl roční Jessinka utrápeně na hnoji, neváhali jsme ani minutu a vyrazili rovnou pro ní. Překvapení nastalo až v momentě, kdy jsme jí viděli na vlastní oči, její výraz, které zdůrazňovalo její modré oko mluvil za vše. - Chci odtud pryč- .... psích kamarádů Jessinka měla víc než dost, jelikož byla ale nejmladší a nejslabší, hodně jí to poznamenalo. V ten den už byla tma, moc jsme se s paní ,,chovatelkou,, nevybavovali, jen nám oznámila, že Jesska měla být původně na práci u ovcí ale jelikož prej neměla zájem, vrátili jí původní majitelé téměř na půl roce zpět k chovatelce. Tam už ovšem znala jen uzavřený chlívek a pár psích kamarádů.
Nasedli jsme do auta a vyrazili domů....Když jsme dorazili, postavili jsme jí k misce s vodou a žrádlem a nechali jí rozkoukat... Během vteřiny bylo všechno vypité a snědené, tam kam jsme jí postavili seděla a ani se nehnula....Nevím co se jí mohlo v tu dobu honit v hlavě, přišla mi na svůj věk hodně ušlápnutá a vylekaná, neznala vůbec nic, vlastně neměla ani žádné jméno(to už mluví za vše). Ne nadarmo se říká, že socializace je pro štěně ta nejdůležitější věc....Na půl roce jsme Jessku učili chodit na vodítku, neznala ani běžný provoz...ani žádný povel..
Dneska už je z Jessky psí dáma, která žije životem. Všechno živé, co se jí postaví do cesty pase s nadšením. Králíka, kterého máme doma, nenechá pomalu ani vyspat..:) Miluje aporty a dlouhé prochajdy a co ještě vííc svého pánečka Aleše...Já se jí pokouším občas nějak zabavit cvičením a blbnutím a jde vidět, že borderka se v ní určitě nezapře....hned po pánečkovi a pasení je další její milovanou záležitostí frisbie...
Ikdyž se čas strávený půl roku ve chlívku na Jessce celkem poznamenal, dělá neskutečný pokroky a každý den nám ukazuje, že žije jenom pro nás......---


P1060887.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one